HISTORIA

Produkcja Starki ma już ponad 500-letnią historię. To tradycyjny polski trunek, z którego nadwiślański kraj słynął w Europie za czasów swojej świetności. Nie był to trunek pospolity, jego produkcja rozpoczynała się w momencie narodzin syna na szlacheckim dworze. Wtedy to zakopywano dębową beczkę z alkoholem w ziemi gdzie leżakowała do momentu ożenku młodego szlachcica. Dopiero w dniu wesela odkopywano dojrzałą okowitę i raczoną nią gości. Pierwotne Starka była więc alkoholem weselnym a jej wiek zależał od wytrwałości młodzieńca w stanie kawalerskim.

Obecnie oryginalna Starka produkowana jest w przepastnych piwnicach Szczecińskiej Fabryce Wódek “STARKA” Spółka z o.o. Rozlewana do dębowych beczek różnej wielkości leżakuje minimum 10 lat. W tym czasie nabiera szlachetnego bukietu, wyrafinowanego smaku oraz naturalnego koloru. Tą niepowtarzalna złoto brązowa barwę Starka nabiera w trakcie naturalnych reakcji z dębowym drewnem, a nie poprzez dodatek środków barwiących.

STARKA 18 – NAJPOPULARNIEJSZA

Leżakowanie w dębowych beczkach przez 18 lat wyzwala niezapomniany bukiet, który przypadnie do gustu każdemu, niezależnie od tego, jakie są jego indywidualne wymagania. STARKI po prostu nie da się nie lubić.

cena: 190,-
40% VOL

cena: 247,50
50% VOL

STARKA 21 – GENIALNA DLA POSZUKUJĄCYCH

Genialna okowita dla osób szukających alkoholu, którego proces tworzenia odbywa się z pieczołowitością i dbałością o najmniejsze szczegóły. Dębowe beczki przekazują trunkowi swój zapach i wpływają na jego późniejszy smak. Im dłużej, tym lepiej. W przypadku STARKI pośpiech jest wrogiem.

cena: 355,-

STARKA 25 – NA DRODZE DO DOSKONAŁOŚCI

Wybór dla osób, które oczekują od alkoholu czegoś więcej. Czegoś, co sprawi, że poczują się kimś wyjątkowym. Jej niepowtarzalny smak od samego początku dają do zrozumienia, że ma się do czynienia z napitkiem dla osób ceniących klasę i jakość. Starki nie wybiera się z przypadku.

cena: 455,-

STARKA 30 – MIŁOŚĆ PRZYJACIÓŁ

Okowita dla ceniących tradycyjny smak. Produkcja tej odmiany Starki jest długotrwała. To jak wiele dobrych rzeczy Starka przejęła od dębowego drewna, podczas leżakowania jest niedopowiedzenia.

Tego trzeba spróbować. Najlepiej w zaufanym gronie przyjaciół. W końcu Starka to królewski alkohol dla wybranych. Nie bez powodu była niegdyś napitkiem największych i najważniejszych możnowładców.

cena: 555,-

STARKA 35 – WYJĄTKOWA DLA KONESERÓW

Długi proces leżakowania wydobywa ze Starki to, co najlepsze. Silny dębowy aromat i wyjątkowa barwa sprawiają, że ta okowita trafia w gusta miłośników mocnych trunków bez względu na ich wcześniejsze upodobania. Wzbudza zachwyt koneserów. To propozycja dla osób, które mają bardzo duże wymagania.

cena: 655,-

Chcesz zamówić Starkę?

Prześlij do nas swój numer telefonu, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i przyjmie zamówienie.